Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/autoas/domains/powerauto.pl/public_html/modules/ps_facetedsearch/src/Filters/Converter.php on line 276

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/autoas/domains/powerauto.pl/public_html/modules/ps_facetedsearch/src/Filters/Block.php on line 128
Obudowy wentylatorów

Obudowy wentylatorów

Obudowy wentylatorów samochodowych

Bezpieczeństwo podczas prowadzenia samochodu jest bardzo ważne. Dlatego wszelkie ruchome części mechaniczne są zabezpieczone dedykowanymi osłonami. Do nich należą również obudowy wentylatorów samochodowych. Na PowerAuto.pl znajdziesz modele do większości najpopularniejszych aut.

Funkcja wentylatora

Aby silnik auta mógł pracować właściwie, trzeba zapewnić mu odpowiednie warunki. Wysokie temperatury i jazda miejska w korkach wpływa na przegrzewanie się płynu chłodzącego. Aby powstrzymać jego gotowanie, stosuje się wentylatory mające schładzać ciecz, gdy nie ma strumienia powietrza. Ich praca odbywa się przy dużej prędkości obrotowe i ze względów bezpieczeństwa muszą być umieszczone w obudowie.

Sprawna obudowa wentylatora samochodowego

W przypadku uszkodzenia osłony śmigła wentylatora mogą poruszać się nieprawidłowo. Skutkiem tego mogłoby być zerwanie się tego elementu i uszkodzenie innych podzespołów silnika. W przypadku takiej awarii skutki są bardzo trudne do przewidzenia. Może dojść do przebicia chłodnicy lub przecięcia jej węży i w konsekwencji unieruchomienia auta. Dlatego nie warto oszczędzać na wątpliwej jakości obudowach wentylatorów do samochodu.

Najlepsze części na PowerAuto.pl

W naszym sklepie wszystkie oferowane części są produkowane zgodnie z oryginalnymi podzespołami. Zapewnia to bezproblemowy montaż i eksploatację. Liczba zadowolonych klientów rośnie wraz z poszerzającą się gamą produktów. U nas znajdziesz nowe zamienniki do aut europejskich, amerykańskich i azjatyckich.

Aktywne filtry