Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/autoas/domains/powerauto.pl/public_html/modules/ps_facetedsearch/src/Filters/Converter.php on line 276

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/autoas/domains/powerauto.pl/public_html/modules/ps_facetedsearch/src/Filters/Block.php on line 128
Układ chłodzenia

Układ chłodzenia

Chłodnice

Szczelny układ chłodzenia cieszy, jest elementem fundamentalnym dobrze działającego silnika. W przypadku ubytku płynu lub innego uszkodzenia dalsza jazda może być niemożliwa. Dlatego decydując się na zmianę komponentów chłodniczych, warto wybrać spośród nowych części. Dlaczego to tak istotne?

Jakie chłodnice do aut wybrać

Po latach użytkowania samochodu pojawia się moment na wymianę części układu chłodzenia. Pod wpływem zmieniających się temperatur cieczy i eksploatacji, pewne jej elementy mogą się zakamienić. Wpływa to negatywnie na wydajność podzespołów, powoduje wzrost temperatury płynu chłodzącego szczególnie w upalne dni. Dlatego tylko nowa chłodnica do samochodu zapewni Ci poprawną pracę tego układu.

Dlaczego poszukiwanie używanego zamiennika nie jest rekomendowane? Ze względu na stan wewnętrzny tej części. Nawet jeśli powierzchnia i szczelność są bez zarzutu, nie da się stwierdzić jej wydajności bez montażu. Aby uniknąć niespodzianek, warto sięgnąć po nowy zamiennik wysokiej jakości. Takie znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Zapewnienie zimnego powietrza

Auta wyposażone w turbodoładowanie powinny mieć chłodnice powietrza. Dlaczego? Podawanie gorącej mieszanki paliwa i tlenu powoduje spadek sprawności. Wysoka temperatura zwiększa gęstość powietrza, więc w tej samej jego objętości jest mniej tlenu potrzebnego do procesu spalania. Intercoolery poprawiają znacząco sprawność silnika, przez schłodzenie gazów trafiających do cylindra.

Umiejscowienie takiej chłodnicy do samochodu w przednim zderzaku jest konieczne. Powoduje jednak narażenie tego elementu na uszkodzenia. Może on być również zabrudzony olejem z turbiny, więc jego wydajność mocno spada. Nowy zamiennik zapewni odpowiednie osiągi silnika i dbałość o jego temperaturę pracy.

Intercoolery oleju

Wiele aut wyposażonych jest w chłodnice oleju silnikowego. Ich zadanie jest podobne jak w przypadku schładzania powietrza. Ponieważ schładzanie wewnętrznych elementów silnika podczas pracy odbywa się głównie za pomocą oleju, należy zadbać nie tylko o jego odpowiednie właściwości, ale również chłodzenie. Przegrzanie go może rozpocząć proces zacierania się silnika, gdy opiłki zaczną pojawiać się w misce olejowej, a potem powoli zatykać smok. W ten sposób spada ciśnienie oleju i jednostka traci właściwości smarne.

Chłodnice oleju powodują utrzymanie właściwej temperatury tego czynnika. Nasze intercoolery świetnie się do tego nadają. Posiadają wypróbowaną przed pracą wytrzymałość, są w 100% szczelne i objęte gwarancją.

Czy wymieniać samemu

Nie każdy jest w stanie wykonać naprawę swojego auta samodzielnie. W przypadku chłodnic najlepiej jest mieć dostęp do kanału lub solidnego podnośnika. Kluczowa jest również wiedza na temat działania tych elementów. Nie zaleca się zabierania za te prace bez podstawowej wiedzy z zakresu mechaniki. Samo spasowanie części jest istotne, dlatego nasze produkty mają wymiary dostosowane do oryginałów.

Inne elementy układu chłodzenia

Poza oczywistymi częściami chłodzącymi należy uwzględnić inne jak np. wentylatory chłodnic czy skraplacze klimatyzacji. One również mogą ulec uszkodzeniu. W przypadku wysokich temperatur brak sprawnego lub wystarczająco wydajnego wentylatora może doprowadzić do zagotowania się płynu chłodzącego. Możliwe jest w ten sposób uszkodzenie wielu elementów jednostki napędowej.

Wybierając spośród naszej oferty, decydujesz się na zamienniki fabrycznie nowe, najwyższej jakości i odpowiadające w pełni oryginałom. Posiadamy części do aut japońskich, amerykańskich i europejskich.

Aktywne filtry