Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/autoas/domains/powerauto.pl/public_html/modules/ps_facetedsearch/src/Filters/Converter.php on line 276

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/autoas/domains/powerauto.pl/public_html/modules/ps_facetedsearch/src/Filters/Block.php on line 128
Oświetlenie

Oświetlenie

Lampy samochodowe

Akcesoria służące do oświetlenia to bardzo istotny element wyposażenia każdego auta. Ich sprawność decyduje często o bezpieczeństwie kierowcy, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Z czasem jednak mogą one ulec awarii na skutek eksploatacji lub uszkodzeń mechanicznych. Dlatego u nas znajdziesz tylko najlepsze zamienniki do szeregu marek. Co wchodzi w skład oświetlenia auta? Jakie są korzyści z posiadania najlepszej jakości części?

Kierunkowskazy

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia zewnętrznego pojazdu są lampy do aut informujące o zamiarze wykonania manewru. Ich awarie są niebezpieczne dla każdego uczestnika ruchu, również dla pieszych. Brak informacji skutkuje nieprzewidzianymi sytuacjami. Zbity klosz kierunkowskazu nawet przy działającym sygnale świetlnym może być powodem otrzymania mandatu.

Dlatego w przypadku uszkodzenia tego elementu należy koniecznie go wymienić. W naszym sklepie znajdziesz ponad 140 modeli do różnych aut. Ich liczba stale rośnie. Są to zamienniki renomowanych producentów, wykonane w sposób precyzyjny, z wielką starannością o odwzorowanie wymiarów oryginału. U nas znajdziesz podzespoły do samochodów popularnych koncernów europejskich, amerykańskich czy azjatyckich.

Nowe lampy do aut

Innym elementem oświetlenia do samochodów są lampy LED, halogeny przeciwmgielne, a także lampy tylne. Wielu producentów coraz częściej decyduje się na wyposażenie swoich pojazdów w systemy LED. Ich regeneracja i naprawa wiąże się jednak z długim postojem auta. Wygodniejsze jest więc nabycie nowego zamiennika o identycznych wymiarach i najwyższej jakości. Montaż nie należy do skomplikowanych czynności.

Jazda w trudnych warunkach pogodowych wymusza konieczność posiadania sprawnego systemu oświetlenia. Dotyczy to nie tylko reflektorów czy kierunkowskazów, ale także halogenów przeciwmgielnych czy lamp tylnych. Używanie w nocy świateł drogowych podczas mgły tylko utrudnia jazdę, za to oświetlenie przeciwmgielne sprawdza się w takich chwilach rewelacyjnie. Utrudnione warunki pogodowe powodują trudności w obliczeniu odległości do pojazdu jadącego z przodu. W trosce o swoje bezpieczeństwo i innych zawsze miej sprawne lampy tylne. Ich stan jest uwzględniany przy badaniach technicznych i kontrolach policyjnych.

Reflektory do samochodów

Kolejnym elementem oświetlenia do aut są reflektory. To wizytówka Twojego samochodu. Przyciągają wzrok i wieńczą efekt wizualny przedniego pasa. Jeśli są zarysowane lub pod wpływem lat widoczne są na nich przebarwienia albo zmatowienie, będą dawać słabsze światło. Efektem tego będzie pogarszający się komfort jazdy.

Reflektory do samochodów, które posiadamy, są produkowane pod kątem jak najlepszej zgodności z oryginałami. Dlatego montując je u siebie, zyskasz nie tylko piękny efekt na lata, ale również bezproblemowy montaż. To podstawa zadowolenie każdego kierowcy. W naszej ofercie znajdziesz produkty stworzone dla takich aut jak: Audi, BMW, Citroen, Fiat, Ford, Mazda, Mitsubishi, Volkswagen, Volvo i inne. Poza lampami i reflektorami znajdziesz również spryskiwacze reflektorów, listwy pod lampy i silniki reflektorów.

Instalacja nowych elementów

Prace związane z wymianą lamp lub ich mocowań nie zawsze należą do skomplikowanych. Konieczne są podstawowe umiejętności manualne i odpowiednie klucze. Aby zmienić te elementy, trzeba pozbyć się grilla, zdjąć pas przedni a w niektórych modelach również plastikowe nadkole. Schemat działania równie się w zależności od modelu. Przed podjęciem się tego zadania warto upewnić się, czy podołasz temu zadaniu. Jeśli wydaje Ci się to zbyt trudne, zleć to fachowcom.

Aktywne filtry